Rozmawiając z koniem, gość specjalny – Karin Leibbrandt

02.27.2024

Rozmawiając z koniem, gość specjalny – Karin Leibbrandt

Jestem lekarzem weterynarii z wieloletnim doświadczeniem, który specjalizuje się w treningu i rehabilitacji koni. Pracuję w Holandii i od kilkunastu lat zauważam, że tradycyjne metody leczenia często zawodzą w przypadku problemów z szyją, grzbietem czy miednicą u koni. To właśnie z mojej praktyki wyniknęła potrzeba poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Zauważyłam, że nieprawidłowości w równowadze, postawie i ruchu konia mają ogromny wpływ na jego zdrowie i dobrostan.

W rezultacie opracowałam własną metodę trenowania koni, którą nazwałam „4DimensionDressage”.

Jest to podejście, które skupia się na kształtowaniu równowagi i postawy konia oraz jego ruchu w czterech wymiarach.

W mojej książce szczegółowo opisuję tę metodę, aby dać jeźdźcom i właścicielom koni narzędzia, których potrzebują, by utrzymać zdrowie i sprawność swoich zwierząt.

Chcę, aby czytelnicy zrozumieli, że żadne zabiegi ani leczenie nie zastąpią prawidłowo prowadzonego treningu.

Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie jeźdźca, który musi być świadomy wpływu swoich działań na konia. Dlatego też podkreślam, że trening koni musi być prowadzony z sercem i z myślą o dobru zwierzęcia.

Moja nadzieja jest taka, że dzięki mojej metodzie jeźdźcy i właściciele koni, niezależnie od ich dyscypliny jeździeckiej czy poziomu doświadczenia, będą mieli narzędzia, które pomogą im osiągnąć lepsze rezultaty sportowe oraz zachować zdrowie i sprawność swoich koni.

Serdecznie zapraszam na wydarzenie „Rozmawiając z koniem” w Western City, na którym w tym roku będę prezentować moją metodę.

Karin Leibbrandt


Poznaj program wydarzenia – Rozmawiając z koniem